MKDNews.com

Холивуд преплашен – откажана премиерата на филмот ,,Blade Runner” во Лос Анџелес

Холивуд преплашен – откажана премиерата на филмот ,,Blade Runner” во Лос Анџелес
октомври 04
06:01 2017

Премиерата на филмот Blade Runner 2049 закажана за вечерва е откажана поради страв по нападот во Лас Вегас .

По црвениот тепих вечерва требаше да продефилираат ѕвездите Рајан Гослинг , Харисон Форд и многу други , но свеченоста е откажана поради безбедносни причини .

Поради трагедијата во Лас Вегас , каде беа застрелани 58 , а повредени над 520 лица, продуцентите на филмот, ‘Warnerr’, ‘Sony’ i ‘Alcon entertainment’ ја откажаа свеченоста .

,, Се придружуваме кон тагата , нашите мисли и молитви се упатени кон сите кои се погодени со оваа трагедија “ , се наведува во заедничкото соопштение.

Филмот Blade Runner 2049 е продолжение на научно- фантастичниот хит снимен пред 35 години , а критичарите кои имале можност да го видат велат дека е подобар од претходниот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар