MKDNews.com

Единаесет лица загинаа во самоубиствен напад во кафуле во Ирак

Единаесет лица загинаа во самоубиствен напад во кафуле во Ирак
октомври 12
07:47 2017

Најмалку 11 лица загинаа, а 15 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во кафуле во градот Хит, во западниот дел на Ирак.

Според Градската служба за безбедност, сите жртви во нападот се цивили.

Ирачките безбедносни сили се борат против припадниците на џихадистичката група Исламска држава во провинцијата Анбар, каде то се наоѓа градот Хит.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com