MKDNews.com

Брена : Болеста ми го смени начинот на живот

Брена : Болеста ми го смени начинот на живот
октомври 12
07:21 2017

Лепа Брена мораше да го смени начинот на живот поради тешката болест.

Таа во интервју за Хрватските медиуми вели дека по двете скршеници на рацете , добила и тромбоза .

Лепа Брена вели дека поради тоа морала да го смени животот и навиките . ,,Сега сум помирна , редовно пиујам лекови и одредена храна . Болеста бара умерена физичка активност , не смеете да бидете во прегреани простории …. но , сепак не е лошо да се пие алкохол . Виното помага . “ , вели Брена .

Таа зборува за куќата на Флорида , што настрада во ураганот Ирма . ,,Не е многу оштетена , но секако ќе ја урневме куќата за да изградиме нова . “ , одговара Брена , која во Загреб го завршува документарниот филм за себе во периодот од 1982 до 1991 година .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести