MKDNews.com

Ураганот Ирма ја „исцица“ водата од брегот на Бахамите (Видео)

Ураганот Ирма ја „исцица“ водата од брегот на Бахамите (Видео)
септември 10
09:15 2017

Жителите на Бахамите останаа во вчудоневидување откако ураганот Ирма ја повлече сета вода од брегот зад себе оставајќи сува земја.

Метеоролозите велат дека станува збор за феномен кога поради силината на ураганот и нискиот притисок во неговото јадро, Ирма буквално ја „цица“ водата. Сепак, тие додаваат дека нема опасност од цунами и дека водата постепено ќе се врати онаму каде што била, откако невремето ќе помине.

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com