MKDNews.com

Прв пат по скоро една година во јавноста се појави сопругата на Ким Јонг Ун

Прв пат по скоро една година во јавноста се појави сопругата на Ким Јонг Ун
септември 12
07:48 2017

Сопругата на лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун по скоро една година по прв пат се појави во јавноста за време на една прослава во Пјонгјанг.

Прославата била организирана во чест на успешното тестирање на хидоргенската бомба , пренесува американскиот портал „ News.com.au“.
27- годишната Ри Сол со појавувањето прилично ја изненади јавноста  поради фактот што госпоѓата Ун последен пат во јавноста е забележана во
декември во 2016 година пренесува порталот.

Foto: AFP

Инаку Ким и Ри стоејќи еден до друг со аплауз ги поздравувале изведувачите на прославата.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com