MKDNews.com

Одложена премиерата на „Војна на ѕвездите: Епизода 9“

Одложена премиерата на „Војна на ѕвездите: Епизода 9“
септември 14
06:50 2017

Продуцентските куќи „Дизни“ и „Лукасфилм“ објавија дека премиерата на „деветтата епизода“ од серијалот „Војна на ѕвездите“, се поместува за 20 декември 2019 година.


Оваа информација следи по гласините дека Џ.Џ. Абрамс ја презема режисерската палка од Колин Треворов. Абрамс исто така ќе биде и косценарист, покрај Крид Терио.
Филмот во кината требаше премиерно да биде прикажан во мај 2019 година, но наместо тоа, „Дизни“ тогаш ќе ни ја прикаже филмувана верзија на „Аладин“.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести