MKDNews.com

НАСА објави фотографии од пустошот по ураганот ,,Ирма”

НАСА објави фотографии од пустошот по ураганот ,,Ирма”
септември 13
07:01 2017

НАСА објави фотографии на кои се гледа каков пустош остави ураганот Ирма на Карибите.

Во налетот на катастрофалниот ураган загинаа 25 лица , а целосно се уништени сите градби , било хотели , вили или куќи на локалните жители.

Поради уништениот жив свет , искорнатите дрвја и растенија , целосно е сменета бојата на островите што се гледаат од вселената .

Карибите од порано зелената , добија кафеава боја на снимките .

Сменета е руди и бојата на океанот , кој сега има далеку посветла сина боја .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com