MKDNews.com

Хаос во Париз : камења и солзавец против реформите на Макрон

Хаос во Париз : камења и солзавец против реформите на Макрон
септември 13
07:19 2017

Масовни насилни протести во Париз . Полицијата употреби солзавец и палки за да ги растера демонстрантите против новиот закон за работни односи.

Демонстрантите со камења удрија на полицијата за да го искажат својот револт од реформите .

Во протестите учествуваат десетина илјади луѓе кои се движеа од плоштадот Бастиља кон плоштадот Италија .

Дел од демонстрантите , претежно млади луѓе , со камења и пцуење се нафрлија кон полицијата , која возврати со палки и солзавец.

Протести против законот се одржуваат и во другите поголеми градови во Франција , организирани од најголемата синдикална организација .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com