MKDNews.com

Зенит прв гостин на Вардар на арената Филип Втори во септември, еве го целиот распоред

Зенит прв гостин на Вардар на арената Филип Втори во септември, еве го целиот распоред
август 25
16:30 2017

Денеска во Монако беше извршена ждрепката за групната фаза од Лига Европа, Вардар ќе игра во групата „Л“ каде за противници ги има Зенит, Реал Сосиедад и Розенборг.

Натпреварите од групната фаза започнуваат на 14. септември, а прв гостин на арената Филип Втори е тимот на Зенит.

Комплетниот распоред на натпревари на Вардар во ЛЕ:

  1. Коло: Вардар – Зенит (14.09.2017)
  2. Коло: Розенборг – Вардар (28.09.2017)
  3. Коло: Реал Сосиедад – Вардар (19.10.2017)
  4. Коло: Вардар – Реал Сосиедад (02.11.2017)
  5. Коло: Зенит – Вардар (23.11.2017)
  6. Коло: Вардар – Розенборг (07.12.2017)

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com