MKDNews.com

Температури до 42 степена, делови од Македонија во портокалова фаза

Температури до 42 степена, делови од Македонија во портокалова фаза
август 02
13:16 2017

УХМР соопшти дека продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време.

Во поголем дел од Македонија максималната температура ќе биде над 35, а на некои места долж Повардарието ќе надмине и 40 степени.
Особено топло ќе биде утре кога максималната температура во најтоплите региони ќе достигне до 42 степена, а УВ индексот вредност 9.

Според прогнозираните температури, денеска подрачјето на Македонија ќе биде во жолта, а утре северновардарскиот и охридско-преспанскиот регион во портокалова фаза.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com