MKDNews.com

Кинезите урнаа 36 солитери за 20 секунди (видео)

Кинезите урнаа 36 солитери за 20 секунди (видео)
август 09
09:59 2017

Кинези го снимија моментот на уривање на 36 солитери во градот Џенгџоу во провинцијата Хенан, кои со 2,5 тони динамит се урнати за само 20 секунди, пренесува „Дејли меил“.

Некогаш најголемото „урбано село“ во тој град, за само еден миг исчезна во облакот прашина, а демолирањето на една цела градска општина е најголем проект од тој вид во Кина.

Видеото на Јутјуб го објави „Њу Чајна“.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com