MKDNews.com

Доколку вечер биде пожешко од 32 степени, УЕФА има план

Доколку вечер биде пожешко од 32 степени, УЕФА има план
август 08
11:36 2017
Доколку температурата на воздухот на почетокот од натпреварот биде повисока од 32 степени тогаш според правилата на УЕФА се планирани две паузи за освежување на играчите по 30 и 60 минути игра.
На вчерашната прес конференција, менаџерот на Јунајтед Жозе Мурињо, рече дека условите за игра ќе бидат исти за двата тима, иако тој изминатите денови закажувал тренинзи во 16 часот, со намера играчите да се аклиматизираат на високите температури, но како што рече „во Манчестер во тој период секогаш имаше дожд“.
Од друга страна тренерот на Реал, Зинедин Зидан, не смета дека тоа што климата во Мадрид е слична со оваа во Скопје ќе биде предност за неговите фудбалери.
Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид вчера одржаа лесни тренинзи. Дуелот на „Филип Втори“ започнува во 20:45 часот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com