MKDNews.com

Струшката депонија повторно гори

Струшката депонија повторно гори
јули 06
08:35 2017

Повторно се активираше пожарот кај депонијата во Струга, а пожарникарските екипи се борат со пламенот. Црни облаци чад пак се надвиснуваат над Струга и струшко и се шири непријатна миризба.

Ова е уште едно ново активирање на пожарот кое доаѓа само една недела откако беше преземена акција за гаснење на претходниот пожар и откако депонијата беше покривана со земја и песок за да се спречат нови вакви непогоди.

Граѓаните се сериозно загрижени за своето здравје. Жителите на струга бараат решение за проблемот со дивата депонија која се наоѓа на само 500 метри од градот.

</d

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com