MKDNews.com

Серија од земјотреси повторно го стресат Охрид

Серија од земјотреси повторно го стресат Охрид
јули 10
07:14 2017

Нови земјотреси  се почувствувани во Охрид .

Според првичните информации првиот потрес бил со магнитуда од 3 степени според Рихтер со епицентар на 9 километри североисточно од селото Косел на длабочина од 2 километри.

 

Вториот е  со магнитуда од 3.2 степени е почиствуван  во о4:37 часот,по што во 04:39 следува земјотрес од 3.4 степени,по што следуваа серија на помали со магнитуда од 2.7 степени според рихтер…

 

Од 18ти јуни во охридскиот регион се регистрирани повеќе од 1200 земјотреси.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com