MKDNews.com

Охрид не престана да се тресе – земјотресите се посилни!

Охрид не престана да се тресе – земјотресите се посилни!
јули 07
08:59 2017

Утринава се регистрирани еден куп потреси во Македонија, Охрид веќе 20-ти ден не престанува да се тресе.

Последниот потрес се случи пред триесетина минути, на длабочина од 2 километри, а со јачина од 2,5 според Рихтер.

Претходно пред околу час ипол, земјотрес од 3,6 по Рихтер е почувствуван во Охрид, на длабочина од 0 километри.

Претходно, регистрирани се потреси од 3,3 по Рихтер, како и 2,8 по Рихтер.

Охриѓани и понатаму се испаничени бидејќи за неколку дена има повеќе од 1.000 потреси.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com