MKDNews.com

Новиот филм за агентот Џејмс Бонд ќе се снима и во Хрватска

Новиот филм за агентот Џејмс Бонд ќе се снима и во Хрватска
јули 31
19:01 2017

Новото продолжение на филмот за најпознатиот агент, Џејмс Бонд ќе почне да се снима кон крајот на годинава во Хрватска.

Според пишувањето на „Мирор“, Даниел Крег би можел на брегот на Дубровник да се бори против негативец кој е слеп.

„Shatterhand” е јубилејниот 25 филм по ред за агентот 007. Иако Крег пред две години изјави дека веќе нема да го глуми Бонд, неодамнешните извештаи покажуваат дека актерот сепак ќе ја задржи легендарната улога.

Ова нема да биде прв пат филм за Бонд да се снима во Хрватска. Филмот „From Russia with love”, се снимаше 1963 година во Загреб и Белград, кога агентот 007 го глумеше легендарниот Шон Конери.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар