MKDNews.com

Лудило на мост во Црна Гора! (видео)

Лудило на мост во Црна Гора! (видео)
јули 05
16:35 2017

Велосипедист на највисокиот мост на железничкиот мост во Европа!

Виторио Брумоти е авантурист и светски патни кој изведува неверојатни потфати со својот велосипед.

Последната во низата акробација е преминувањето преку мост на Мала река, највисокиот железнички мост во Европа, долг околу половина километар.

Овој италијанец е шампион во велосипедизам, и очигледно сака опасност.

„Уште еднаш го пронајдов својот совршен бран! Ветерот го отежна моето балансирање и ме туркаше надоле. Нивото на адреналин беше неверојатно“ – напиша на Инстаграм.

Мостот над Мала река се наоѓа на пругата Белград- Бар. Должината на мостот е 498.8 метри, а висината 200 метри.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com