MKDNews.com

Диета со лубеница, ќе ве стопи за 5 дена

Диета со лубеница, ќе ве стопи за 5 дена
јули 13
08:44 2017

Оваа летна диета со лубеница ќе ви помогне да ослабете брзо, лесно и вкусно.

ДЕН1

100 гр варено говедско меси со ориз и сос од домати, 1 кришка лубеница за ручек, а за вечера 1 кришка тост, 50 гр сирење и лубеница.

ДЕН2

Парче леб, 60 гр пилешко месо, 1 кришка лубеница за ручек, а за вечера 100 гр риба, 1 кришка тост и една кришка лубеница.

ДЕН3

Шпагети со сирење и сос од домати и лубеница за ручек, а за вечера салата од домати, краставица, пиперки, зелена салата и 1 кришка лубеница пооцна.

ДЕН4

1 чинија супа о зеленчук, 1 кришка леб, 50 гр пилешко, 1 кришка лубеница за ручек, 2 компири варени и лубеница за вечера.

ДЕН5

50 гр говедско и лубеница за ручек, а за вечера 50 гр сирење, 2 кришки леб, лубеница.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар