MKDNews.com

Денеска сончево и многу топло

Денеска сончево и многу топло
јули 13
06:41 2017

Во Македонија ќе биде сончево и многу топло.

Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и вдолж Повардарието ќе засилува.

Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 14 до 20, а дневната од 30 до 39 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 9. Во Скопје слично време, сончево и потопло. Утринската температура ќе се спушти до 20, а дневната ќе достигне до 37 степени.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com