MKDNews.com

Силен земјотрес почуствуван во доцните часови

Силен земјотрес почуствуван во доцните часови
јуни 18
08:12 2017

Силен земјотрес со јачина од 4.1 степен ноќеска три минути пред три часот ја стресе Македонија, а најмногу бил почуствуван во западниот дел од земјата.

Според мерењата на Европската сеизмолошка опсерваторија (ЕМСЦ) јачината на земјотресот изнесува 4.1 степен.

Епицентарот на земјотресот е 12 километри од Ресен, односно 8 километри од селото Косел. Засега нема информации за материјални штети.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com