MKDNews.com

Македонија убедливо ја победи Чешка, одиме на ЕП во Хрватска

Македонија убедливо ја победи Чешка, одиме на ЕП во Хрватска
јуни 19
06:19 2017

Ракометната репрезентацијата на Македонија ја победи Чешка со 33:20 и обезбеди место на Европското првенство во Хрватска, кое ќе се одржи следната година.

Македонија во првиот дел постојано беа во водство, а на полувреме заминаа со убедливи 16:10, со што јасно стави до знаење дека нема да има изненадување.

И во вториот дел, Македонија од минута во минута го зголемуваше своето водство, за на крајот да се обезбеди триумф од 33:20.

Борко Ристовски забележа 15 интервенции, а Кире Лазаров кој постигна 11 голови.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com