MKDNews.com

“Лудиот“ живот на принцот од Дубаи, некрунисаниот крал на Инстаграм (фото)

“Лудиот“ живот на принцот од Дубаи, некрунисаниот крал на Инстаграм (фото)
јуни 13
07:19 2017

Тој е крунисаниот принц на Дубаи, но шеикот Хамдан бин Мухамед бин Рашид ал Мактум (попознат како “Фаза“) е некрунисаниот крал на Инстаграм.

34 годишниот Фаза има 5.1 милиони следбеници на оваа социјална мрежа и дава увид во животот на еден милијардер.


Фаза е вториот син на шеикот Мухамед бин Рашид ал Мактум, потпретседателот и премиерот на Обединетите Арапски Емирати и емир на Дубаи.

Богатството на неговиот татко во 2013 година е проценето на 13.9 милијарди долари.


Неговиот татко го прогласи за крунисан принц во 2008 година и покрај тоа што има постар брат, Тој инаку почина од срцев удар во 2015 година на 33 години.


Газа е канцелар на извршениот совет на Дубаи, Центарот за лечење од аутизам во Дубаи и Спортското собрание на Дубаи, но и неговите хобија му одземаат многу време.


Тој го сака падобранството, јавањето, велосипедизмот и нуркањето, а со тоа е и талентиран фотограф, светски патник и остварен музичар.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com