MKDNews.com

Фејсбук месечно го користат по две милијарди луѓе

Фејсбук месечно го користат по две милијарди луѓе
јуни 29
06:00 2017

Социјалната мрежа Фејсбук вчера објави дека ја достигна бројката од две милијарди активни корисници месечно.

– Денеска одбележуваме нова пресвртница – сега имаме две милијарди луѓе кои секој месец го користат Фејсбук, стои во соопштението на компанијата, која својата прва милијарда корисници во еден месец ја „прослави” во октомври 2012 година.

– Напредуваме во поврзувањето на светот и го правиме поблизок, истакна основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг.

Фејсбук, кој е формиран во 2004 година, во првото тримесечје од 2017, забележа профит од три милијарди долари.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com