MKDNews.com

Направете вкусен и здрав десерт

Направете вкусен и здрав десерт
мај 06
08:55 2017

Направете вкусен и здрав десерт со состојките кои сигурно се наоѓаат во вашата кујна.
Потребни состојки:

  • 4 јаболка
  • 3 банани
  • 1 целер
  • 20 ореви
  • малку павлака
  • лимон
  • сол

Начин на подготовка:

Издлабете ги јаболката за да изгледаат како корпи. Фрлете ги семките, а средината која што ќе ја извадите од јаболката исечкајте ја на ситни коцки. И бананите исечкајте ги на коцки, а коренот од целер исчистете го и изрендајте го. Исчистете ги оревите и исто така ситно исечкајте ги. Измешајте ги сите состојки и на крај додадете ја павлаката. Со оваа смеса наполнете ги јаболките и послужете ги.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести