MKDNews.com

Kако да направите многу долго варено јајце(видео)

Kако да направите многу долго варено јајце(видео)
април 12
07:25 2017

Станува збор за посебна метода на варење јајца чиј резултат е импресивно долго јајце кое може да го исечкате на резанки. Постапката е едноставна, а резултатот воодушевува. Тоа изгледа отприлика вака – ги одделувате белките од жолчките. Белките ги завиткувате во огноотпорен долгнавест сад и ги варите во тенџере околу 25 минути.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар