MKDNews.com

Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо

Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо
декември 06
07:25 2016

Македонски ора и македонска музика како загревање за НБА натпреварот Детроит Пистонс и Орландо Меџик.
tanec-4-1

Македонската културно-уметничка група Танец, што работи во составот на Македонската православна црква, „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Детроит САД ги забавувала гостите и навивачите на двата НБА-клуба, пред вчерашниот натпревар во светски познатата спортска сала Палас во Детрот .

Неовообичаениот настап на танцовата груп бил проследен со воодушевување, особено од кореографијата на македонски ора.

-Тие се наши вистинските културни амбасадори на нашата држава Македонија, велат од МПЦ во САД.

tanec-2-520x390

Извор: Религија.мк

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment