MKDNews.com

Ѓорческа супериорна, ќе игра во полуфиналето во Добрич

Ѓорческа супериорна, ќе игра во полуфиналето во Добрич
септември 16
15:18 2016

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во полуфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 25.000 долари во Добрич, Бугарија.

Ѓорческа, која е трета носителка на турнирот, во четвртфиналната пресметка супериорно славеше против Лаура Шридер во два сета, со 6-2,6-2.

Во полуфиналето македонската тенисерка ќе игра против првата носителка, Бугарката Изабела Шиникова. Ѓорческа ќе игра во полуфиналето и на турнирот во двојки, заедно со својата партнерка Шиникова.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести