MKDNews.com

Сообраќајот Скопје – Велес во отежнати услови поради одрон на карпа

Сообраќајот Скопје – Велес во отежнати услови поради одрон на карпа
март 24
14:36 2015

Одрон од карпа ги зафати двете коловозни ленти на автопатот Скопје – Велес, кај местото викано „Манастири“ во близина на селото Ветерско.

image

АМСМ соопшти дека од 11 часот сообраќајот се одвива преку паркинг просторот во отежнати услови.

Сообраќајот на останатите државни патишта се одвива по наместа влажни коловози. Слаби врнежи од дожд се бележат на планинските премини Буково и Ѓавато. Магла со видливост од 30 до 40 метри има на Попова Шапка, од 50 до 60 метри на Стража, Крушево и до 100 метри на планинскиот превој Буково.0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар