MKDNews.com

Зоран Заев на прес-конференција со 4-тата бомба (Видео)

Зоран Заев на прес-конференција со 4-тата бомба (Видео)
февруари 25
15:15 2015

Во 14 часот започна прес-конференција на која лидерот на СДСМ Зоран Заев ќе ја објави 4-тата бомба.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави дека во последните 3-4 години биле прислушувани над 100 новинари, а најмногу прислушуван бил уреникот на Фокус, Никола Младенов. Младенов пред две година загина во сообраќајна несреќа.
image

Најследен, најприслушуван со години бил новинарот и сопственик на неделникот Фокус, Никола Младенов, рече Заев, велејќи дека многу работи нема да објави од обемните извештаи што стасале до нив.

Прочитај повеќе ТУКА .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар