MKDNews.com

Романтично село во Холандија со канали наместо патишта (Фото/Видео)

ноември 25
20:57 2013

За оние кои сонуваат за мирен живот, идиличното село во Холандија  ќе избор без грешка. Оваа мала селска населба е специфична по тоа што наместо  патишта има канали.

Романтичните куќи со цветни градини се испремрежени во канали во должина од шест и пол километри.

PrnR94e

Судејќи според фотографиите, не е ни чудо дека во последниве години Gijeton стана вистинска туристичка атракција, и е наречена  холамска Венеција  .

холанд1

 

WKxP23A - Imgur

 

Селото може да се посети во различни тури а најпопуларно е возењето со чамец.

sUAPWJp - Imgur

H06abfm - Imgur

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар