MKDNews.com

Човек куче: Погледнете ја морбидната трансформација (Вознемирувачки Фотографии)

јуни 27
23:33 2013

Фото галерија беше создадена во 2004 година, а на сликите може да се види протокот на пластична хирургија и трансплантација на муцката, ушите и другите делови на откинатото куче на човечка глава.

Бразилскиот уметник Родриго Брага (37) го  шокираше светот по објавувањето на галерии неверојатно реалистични слики покажувајки  бизарена трансформација на човекот во куче.

Голем број на друштва за заштита на животните  ја осудени на работата на бразилскиот уметник кој е на неговата последна изложба во 2012 година во Сао Паоло, претстави серија на фотографии кои ги прикажуваат конфликтот меѓу човек, природа и животните.
Covek-kuce-9

Covek-kuce-11

Covek-kuce-10

Covek-kuce-12

Covek-kuce-8

Covek-kuce-4

Covek-kuce-5

Covek-kuce-6

Covek-kuce-7

Covek-kuce-3

Covek-kuce-2

Covek-kuce-1

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време