MKDNews.com

Почина актерот Чад Еверет

јули 25
20:21 2012

gty_chadd_Everett_thg_120725_wg

Актерот Чад Еверет почина по 18-месечната борба со ракот на белите дробови. Ѕвездата го напушти овој свет на 75-годишна возраст, соопштија неговите блиски.
Американецот бил пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес, соопшти неговата ќерка Кетрин Торп. Еверет се прочу во детективскиот хит серијал од 60-тите “Срфсајд 6“ и учествуваше во голем број познати телевизиски продукции како “Медицински центар“, “Надприродн“, “Касал“ и др. Чад беше номиниран за “Златен глобус“ два пати. Има освоено вкупно четири награди за различни улоги.

&

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар