MKDNews.com

 Ударни вести
  • Се урна пешачки мост во Мајами, неколкумина загинати (видео) Засега непознат број лица загинаа при уривањето на новоизградениот масивен пешачки мост во Мајами, што поврзувал кампус со универзитет. Сообраќајната полиција потврди дека мостот се урнал врз возила и оти...
  • Двојазичноста донесена на сила Со 64 гласа „за“ насилно и спротивно од Деловникот на Собранието на Република Македонија  беше изгласан Законот за употреба на јазиците. Во напната и тензична атмосфера заврши седницата, на која...
  • Вардар е нов рекордер во СЕХА ардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го совладаа хрватскиот вицепрвак Нексе Нашице со 29:25 и ја забележаа...
  • Град како лешник во Куманово, пороен дожд и силни грмежи Пороен дожд и град го зафати Куманово вечерва пред 20 часот. Невремето беше проследено со силни електрични празнења и грмежи, а град со големина на лешник врнеше во поширокото централно...
  • Нов клинички центар во Бардовци Владата одлучи. Клинички центар ќе се дислоцира – новиот објект ќе се гради населбата Бардовци, во близина на психијатриската болница. Неколку локации во Бардовци се во игра. Изградбата треба да...
  • Бебе почина по пад од зграда во Скопје Едногодишно бебе почина  откако паднало низ скршен прозорец во зградата кај што живееле на улицата Архиепископ Доситеј во Скопје, неофицијално се дознава од извори во полицијата. Според нашите информации, детето...

Нова бомба во Тексас, два момчиња повредени

    Нова бомба во Тексас, два момчиња повредени

Двајца мажи на возраст од околу 20 години се повредени откако експлодираше пакет-бомба во моментот кога минувале со велосипедите, соопшти шефот на полицијата во Остин, Тексас, Брајан Менли. Тоа е

0 коментари Прочитај повеќе ...

Голем пожар во Австралија , изгореа десетици куќи

    Голем пожар во Австралија , изгореа десетици куќи

Голем пожар беснее во југоисточниот дел на Австралија. Жителите на слабо населениот дел на југоистокот на Австралија се евакуирани на плажите . Во огнот изгореа 70 куќи . Од вчера

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓорчев: Што правите неразбрани трговци? Македонија повеќе нема Собрание!

    Ѓорчев: Што правите неразбрани трговци? Македонија повеќе нема Собрание!

Пратеникот од редовите на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 истакна дека на 14-ти март беше суспензирано елементарното право на пратениците да поднесуваат амандмани. -Вие

0 коментари Прочитај повеќе ...

Дипломатска табличка линија не гледа!

  Дипломатска табличка линија не гледа!

По се изгледа дека немаат само политичарите проблеми со правилно паркирање во Скопје, а истата „мака“ ја мачат и дипломатите

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следуваат неколку постудени денови со дожд и послаб снег

  Следуваат неколку постудени денови со дожд и послаб снег

Времето претпладне ќе биде умерено до значително облачно во планинските делови на исток и особено на запад ќе има услови

0 коментари Прочитај повеќе ...

И Исус сака Опра да се кандидира за претседател

  И Исус сака Опра да се кандидира за претседател

Писмо испратено од Исус Христос можеби ќе ја натера водителката Опра Винфри да се кандидира за претседателските избори во 2020.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Стивен Хокинг пред смртта предвидел страшна судбина за човештвото – кажал и кога тоа ќе се случи

  Стивен Хокинг пред смртта предвидел страшна судбина за човештвото – кажал и кога тоа ќе се случи

Стивен Хокинг во својот последен научен труд пишувал за тоа како научниците би можеле да откријат паралелени универзуми, но и

0 коментари Прочитај повеќе ...

Консултантите кои му помагале на Трамп фатени со скриена камера (видео)

  Консултантите кои му помагале на Трамп фатени со скриена камера (видео)

Истрагата што ја спровела британската телевизија Канал 4 , открива како компанијата Кембриџ аналитика , влијаела врз изборните резултати низ

0 коментари Прочитај повеќе ...
Македонија
    ВМРО-ДПМНЕ: Народот го крева својот глас, се е веќе јасно и назад нема, СДСМ наскоро ќе се соочи со реалноста

ВМРО-ДПМНЕ: Народот го крева својот глас, се е веќе јасно и назад нема, СДСМ наскоро ќе се соочи со реалноста

СДСМ е исплашен од новата енергија на ВМРО-ДПМНЕ. Наместо да се фокусира на суштината на проблемите, на паднатиот стандард, на сиромаштијата, на недостоинствените политики кои ги водат, тие со површни

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Еди Рама го опоменува Иванов: Без Албанците нема Македонија

Еди Рама го опоменува Иванов: Без Албанците нема Македонија

Албанскиот премиер, Еди Рама, реагираше на изјавите на македонскиот претседател Ѓорге Иванов, дека нема да го потпише Законот за јазици, пренесува порталот на албански јазик Журнал.мк. Порталот пишува дека премиерот на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Трансродовата Мис побара повеќе права (Видео)

  Трансродовата Мис побара повеќе права (Видео)

Виетнамката Нгуен Хуонг Џанг ја доби титулата за трансродова мис на светот. Натпреварот за трансродова Мис се одржа на Тајланд

0 коментари Прочитај повеќе ...

Бритни Спирс во претесни сандали на „Наградите за убавина“

  Бритни Спирс во претесни сандали на „Наградите за убавина“

Пејачката Бритни Спирс (36) на годинашното доделување на „Наградите за убавина“ се појави во проѕирен фустан што ја откри нејзината

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Диетата на Бијонсе со која се слабее за само 22 дена

Диетата на Бијонсе со која се слабее за само 22 дена

Бијонсе секогаш изгледа извонредно, но за да биде тоа така таа сѐ прави по план. Искрено, диетата која ја држи за да ослаби за 22 дена може да ја издржи

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Романец не успеа на суд да докаже дека е жив

Романец не успеа на суд да докаже дека е жив

Романски државјанин не успеа во локалниот суд во градот Васлуј да докаже дека е жив. Имено, 63-годишниот Константин Релиу побара од судот да го признае за жив, но ја загубил

0 коментари Прочитај повеќе ...

Повторно полиција во нејзиниот дом: Познатата актерка имала уште еден нервен напад?

  Повторно полиција во нејзиниот дом: Познатата актерка имала уште еден нервен напад?

Само недела дена откако актерката и риалити ѕвездата Тори Спелинг доживеа нервен напад, полицијата повторно го посети нејзиниот дом во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Нај морбидната ставка до тестаментот на Ким Кардашијан

  Нај морбидната ставка до тестаментот на Ким Кардашијан

Секогаш подготвена за камерата Ким Кардашијан открила дека во нејзиниот тестамент вовела и барања кои ги има во случај да

0 коментари Прочитај повеќе ...
    Вардар е нов рекордер во СЕХА

Вардар е нов рекордер во СЕХА

ардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го совладаа хрватскиот вицепрвак Нексе Нашице со 29:25 и ја забележаа

0 коментари Прочитај повеќе ...
Технологија
    И Твитер забранува реклами на крипто валути

И Твитер забранува реклами на крипто валути

Социјалната мрежа Твитер ќе ги забрани рекламите на крипто валути на својата платформа. Американската компанија ќе ја објави одлуката во наредните две недели, откако се предвидува сите реклами поврзани со

0 коментари Прочитај повеќе ...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com